Kurulduğu 2008 yılından beri oldukça güçlü bir büyüme trendi gösteren Habasit Türkiye’nin, eski ofis ve üretim sahasının değişen ve gelişen ihtiyaçlarımıza yetmemesi sebebiyle, 20 Mayıs 2015 tarihi itibariyle yeni, daha büyük ve daha modern tesisimize taşındık.

Yeni binamız, İstanbul Anadolu yakasının en modern Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan “Birlik Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almakta olup, İstanbul – Ankara Otoyolu’nun Şekerpınar gişelerin den oldukça kolay bir ulaşıma sahiptir.

Bölge, İstanbul’un Tuzla OSB, Tuzla Deri OSB, Serbest Bölge ve Kocaeli’nin Gebze Org. San. Bölgesi gibi Türkiye sanayisi için önemli organize sanayi bölgelerine komşu bulunmaktadır.

Türkiye sanayisinin yerli ve yabancı bir çok önemli kuruluşu, bu organize sa-nayi bölgelerinin oluşturduğu geniş coğrafyada faaliyet göstermekte olup, bölge son dönemde lojistik üslerinin artmasıyla dikkati çekmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanına, Pendik ro-ro limanına yakın konumu uluslararası pazarlara açılımı kolaylaştırmaktadır.

Binamız; 3600m2’lik bir arazi üzerinde, 2500m2’si imalat ve depo, 800m2’si ise ofis kullanımı olmak üzere toplam 3300m2’lik bir kapalı alana sahiptir.

Bu ölçüleriyle yeni binamız, eskisinin nerdeyse üç katı büyüklüğe sahip olup, ofislerimizin profesyonel dizaynı, iç iletişimi kolaylaştıran ferah bir ortam sunmaktadır.

Yeni binamız, düz transmisyon kayışları ve konveyör bantlarımızın stok alanları ve fabrikasyon ekipman- larımız itibariyle, en verimli yerleşim planına olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede, 6 sigma, yalın üretim (lean manufacturing) metodları gibi modern üretim yön- temlerini uygulayabilme ve siz değerli iş ortaklarımıza daha hızlı ve kaliteli üretim yapabilme imkanına kavuşmuş bulunmaktayız.

Bu sayede plastik modüler bantlar, plastik zincirler ve PE kılavuzlar ile ilgili stok alanımız ve montaj sahası, verimliliği ve ürün ayrıştırmasını kolaylaştıracak şekilde yerleştirilebilmiştir. Bu alan, montaj masalarımızın sayısını arttırabilme ve stoktan hızlı teslimat için stoklarımızı optimize etme imkanı sunmuştur. Değerli iş ortaklarımıza daha iyi hizmet verebilmenin başlangıç noktası olan tedarik zinciri yönetimi, bu tesis ile çok daha kolay ve verimli olarak çalıştırılabilecektir.

Bütün bu yeni yatırımların olumlu yansımalarını 2015 sonuna kadar gözlemlemeye başlayacağınızı umuyor, bu hedefe ulaşma gayreti ile azim ve kararlılıkla çalışıyoruz. Bu vesile ile tüm iş ortaklarımıza açık bir davette bulunuyor ve kendilerini yeni tesisimizde misafir etmekten duyacağımız mutluluğu ifade etmek istiyorum. Gerçekleştireceğiniz bu ziyaret sayesinde, bizi ve fabrikasyon proseslerimizi daha iyi gözlemleyebileceğinizi ve işbirliğimizin karşılıklı olarak ilerletilebilmesi açısından faydalı çalışmalar yapabilmemize imkan tanıyacağını düşünüyoruz.

ÜMİT YanarTicaret Direktörü
Habasit Kayış San. Ve Tic. Ltd. Şti.

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit