İleriye Doğru

Habasit Grup'un 2015 senesinin başlarında Schermer Transportbanden B.V.'yi devraldığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Son yıllarda ilişkilerimizi geliştirdiğimiz bu güvenilir üreticiyi şirketimizin bir parçası yapmak bizleri heyecalan-dırıyor.

Kuzey Brabant’da ki Flemenk villayetinde yer alan Schaijk kasabası 10.000’den az nüfusa sahiptir. Belki de bu nedenle ismi “mesken” ya da“mahalle” anlamına gelir. Her yıl ilkbahar da düzenlenen karnavalda ise bu adını “Moesland”’e, genel bir tercümeyle “Çıplak Şehir’e” bırakıyor.

Schermer Transportbanden, faaliyetine 25 yıl önce Hollanda’daki küçük bir kasabada ilk girişimini babalarının yaptığı, John ve Maritn Schermer adlı iki kardeşin vizyonu ile başlamıştır.

Schermer ürünleri süregelen bir marka değişimi geçirirken, kardeşler üretimi yönetmeye devam edecekler. Habasit grubunun en yeni üyesi olarak mükemmel kalitesini sürdürürken kalıp altı bandı, kablo çekme kayışı, rulo sarma kayışı gibi alanında itibar kazandığı ürünleri de üretmeye devam edecektir.

Schermer ürünleriyle olan entegrasyon sayesinde, gıda sektöründe öncü olan Habasit özellikle bisküvi üretiminde büyük bir atılım yapıyor. Habasit gıda sanayiinde (özellikle bisküvi üretimi sektöründe) öncü bir imalatçı olarak ileriye doğru büyük bir adım atıyor. Dikişsiz kalıpaltı bantı bisküvi hamurunun kalıptan düzgün bir şekilde alınarak formunu kaybetmeden bir sonraki işlem için taşınmasında kullanılıyor. Bu bant sürekli ve kaliteli bisküvi üretimini garanti ediyor.

Bant ömrünü olumsuz derecede etki-leyen yağ ve nem emiliminin sebep olduğu sertleşme ve çatlamanın azaltılmasıyla; hamur firesinin düşürülmesi, boyutsal stabilite ve aşınma dayanımınının artırılması için Habasit’in kalıp altı bantları pamuk, polyamid ve keten elyafından dokunuyor.

Bantlar, her bir müşterimizin özel talebini karşılayabilmek amacıyla standart veya kişiye özel dokuma konstriksiyonlarından oluşturulabiliyor.

Bu bantlar pek çok bisküvi üreticileri tarafından kullanılıyor. Örneğin, kuru speculaas bisküvisi, Danimarka’nın tereyağlı kurabiyesi, İskoçya kurabiyesi ve Akdeniz frollini gibi çok çeşitli hamur türlerinin üretiminde tercih ediliyor.

Schermer Transportbanden B.V.’yi Habasit grubunda karşılamak ve 2016 senesinde silikon kaplı bantlar, kablo çekme kayışları, rulo sarma kayışları gibi birçok özel ve kaliteli ürünle görmek için sabırsızlanıyoruz. Ürün çeşitliliğimizin artmasıyla birlikte, transmisyon kayışları ve konveyör bantların lider tedarikçisi olarak gelişmeye devam ediyor olacağız.

Bernd RoserÜrün Müdürü

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit