Konveyör bant üzerinde birçok şey olabilir. Araba lastiğinden çocuk bezine, hatta pankeke kadar birçok şeyi üretmeye alışkın olan mühendislerimiz, iki tane konveyör bant, birkaç robot kolu ve yumurta veren bir tavuğun yardımlarıyla mükemmel yuvarlaklıkta kekler yapan bir makina geliştirmeye 200 saatten fazla zaman harcayabilirler.

Bazı prosesler diğerlerine göre belki daha pratiktir, ancak konveyör banttaki sınırlamalar yüzünden ürünün kalitesine zarar gelmemesi de önemli bir husustur. Bu nedenle Habasit mühendisleri canlı tavuklar ya da pankeklerden ziyade mükemmel uyumu yakalamak için her boyda ve her ağırlıktaki ürünlerle laboratuvarda ve saha testlerinde denemeler yapıyorlar.

Üretim Olanaklarının Genişletilmesi
Habasit yakın zamanda firmanın en popüler ürün yelpazelerinden ikisini genişletti. Bu gelişme geniş ölçekli üretilen özel makina talepleriyle mümkün oldu. HabaSYNC® zaman kayışları ve Habasit Cleandrive™ ürünlerindeki genişleme, otomotiv lastiği gibi sürekli büyüyen bir pazar için olduğu kadar hemen hemen her endüstride kısa zamanda daha çok ürün üretmek isteyen firmalar için de tam zamanında ortaya çıkan bir yenilik oldu.

HabaSYNC® zaman kayışlarının eni 609 mm / 24" kadar genişletildi. Aşınmaya ve kimyasala karşı dirençli olan Termoplastik Poliüretan (TPU) malzemesi aynı kalırken, kayışın böylece daha fazla ürün çeşidini düzgün bir şekilde taşıması sağlanmış oldu. Kişisel hijyen, lastik ve gıda hat sonu paketleme gibi endüstriyel proseslerde güvenilir bir bileşen olan zaman kayışları üretimin her adımına hassasiyet getiriyor.

Yoğun bir proje yönetiminin ardından Habasit mühendisleri ayrıca Habasit Cleandrive™ için yapılan genişletme çalışmasını tanıtmanın da heyecanını yaşıyorlar. 609 mm / 24" eninde üretilen termoplastik Poliüretan (TPU) kayışların üretim eni 1830 mm / 72" 'e genişletilecektir. Cleandrive™, hijyenik bakımdan sağladığı istikrar ve uzun ömürlü olması yönünden gıda endüstrisindeki makina üreticilerinin büyük bir çoğunluğu tarafından en çok tercih edilen ürün olmaya devam ediyor.

Habasit, sıyırıcı etkisini en üst düzeye çıkarmak için yüzeyde yer alan çukurlukları ortadan kaldırarak bantı, havacılıkta ve askeri uygulamalarda da kullanılan, ısıya dayanıklı aramid kord ile takviye etmiştir. Çok güçlü ve dirençli yapısına rağmen, pürüzsüz ve hijyenik yüzeyi müşterilerimizin en hassas ürün ve uygulamaları bakımından ideal niteliktedir.

Habasit mühendislerinin laboratuvarda kusursuz pankekler yapmaya zamanları olmayabilir, ama hiç yorulmadan çalıştıkları ve her ürün için imkanları sonuna kadar zorladıkları aşikardır. Bu son yenilikler sayesinde imkanlar bir miktar daha genişlemişken, şöyle kocaman bir kek yapmayı, gizliden de olsa kim istemez? (ST)

Peter Uttrup &
Ivan Furuya
Ürün Müdürleri
Heiko LangAvrupa Bölgesi İş Geliştirme HabaSYNC®

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit