Habasit'in mirası öyle bir hikaye ki, bugün bile dinamik. Kendini harekete adamış bir firma için çok uygun görünüyor; bu yıl kuruluşumuzun 70. yıldönümüne yaklaşırken, uzak geçmişte bile bizi bugün ileriye götüren olaylar buluyoruz. Habasit 1946'da İsviçre Basel'de faaliyete başladığından bu yana sürekli büyüdü ve dünya genelinde 30'dan fazla şubesinde çalışan 3600'ün üzerinde elemanıyla kayış endüstrisinde küresel bir lider oldu.

Fernand Habegger, yanında, ileride evleneceği Alice ile beraber firmayı kurduğunda sadece 25 yaşındaydı. İkinci Dünya Savaşı sonrası makine satışı işiyle uğraşırken, kayış düzeneklerinin nasıl da karmaşık olabileceğini ilk elden deneyimlemiş oldu. Mekanik bir kayış bağlantısı yüzünden yaralandığında, değişimi başlatacak serüvenin ilk kıvılcımı da çakmış oluyordu aynı zamanda. Alışılmış olana meydan okurcasına yeni endüstriyel çözümler aramaya koyuldu, pazar için yeni olan PVC ve polyamid malzemeleriyle denemeler yaptı. Savaştan hemen sonra Habasit adını Alice ile birlikte tescil ettirdiğinde, firmanın öyküsü de yazılmaya başladı.

En başından beri süregelen inovasyoncu anlayışımız, merak ve isteğimiz, henüz kimsenin düşünmediği şeyleri önceden geliştirmemize imkan veriyor. Araştırma-Geliştirme Departmanı'mızda her gün yepyeni keşifler yapılıyor. Yeni ürünler test ediliyor ve iyileştiriliyor. Bizi bugün bulunduğumuz yere getiren, işte bu geleceğe odaklanmış yaklaşımımız.

Bu hareketi önümüzdeki on yıllarda da sürdürüp müşterilerimizi ürünlerimizle desteklemek, bizim için en büyük tutku.

Firmanın tarihçesine daha yakından bakmak ister misiniz? Resimlerle dolu ve pek çok ayrıntı sunan “The Habasit Story” (Habasit'in Öyküsü) videomuzu web sitemizde bulabilirsiniz: www.habasit.com

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit