Enerji tasarrufu

ile operasyonel giderlerinizi azaltın

Habasit greenİşletmenizin operasyonel giderlerini azaltmak ister miydiniz? Daha çok kazanç sizi memnun ediyorsa büyük bir ihtimalle vereceğiniz cevap “Evet” olacaktır. Eğer aynı zamanda enerji tasarrufu ile doğayı da korumak istiyorsanız, işte size ip ucu !

Büyük işletmeler enerji verimli çözümlere ihtiyaç duyuyorlar.
Hava limanları ve kargo dağıtım merkezleri gibi lojistiğin yoğun olduğu büyük tesislerde materyal akışının mükemmel olması gerekir. Burada amaçlanan şey, iyi bir hizmet ve düşük maliyetlerle bu akış zincirinde yer alan herkesin beklentilerini karşılayacak maksimum verimliliğe ulaşmaktır. Bu aynı zamanda çevreyi korurken enerji maliyetlerini azaltmaya yönelik birtakım faaliyetleri içerir. Birçok işletmede bir noktadan diğerine bir şeyler taşımak için konveyör kayışlar kullanılır. Konveyör kayış ürünü nereye götürmek istiyorsa materyal akışı bu şekilde gerçekleşir. Bu kayışlar sürekli olarak çalıştıklarından zamanla çalışma performanslarını korumaları önem kazanmaktadır. Aslında bu şu anlama gelir:

Aşınmaya karşı dayanıklı konveyör kayışın kullanım ömrü daha uzun olacağı gibi bu sistemi çalıştırmak daha ekonomiktir. Aynı zamanda enerji verimliliğinden dolayı büyük tesislere ve dağıtım merkezlerine ideal bir çözüm olabilir.
Ancak bir konveyör kayış ne kadar enerji tüketebilir ve bunun ne kadarı tasarruf edilebilir?

Kinetik sürtünme ne kadar yüksekse enerji kayıpları o denli fazladır
Bir konveyör sistemini çalıştırmak için kullanılan enerji miktarı daha çok kayışın alt yüzeyi ile sürtünme yatağı arasında oluşan sürtünme katsayısı ile belirlenir. Kinetik sürtünme ne kadar yüksek olursa sistem üzerinde oluşacak enerji kayıpları da o kadar fazla olacaktır. `’a kadar enerji kayıpları kinetik sürtünmeden meydana gelmektedir.

Su bazlı emprenye, konveyör kayış sürtünmesini azaltıyor
Kinetik sürtünmeyi azaltarak enerji tasarrufu sağlamak için konveyör kayışın alt yüzeyinde su bazlı ve çevre dostu olanı bir emprenye metodu geliştirdik. Bu teknoloji bize E’e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda bu yöntem diğer standart kayışlara nazaran ürünü aşınmalara karşı daha dayanıklı kılmıştır.

Finansal ve çevresel olarak mükemmel kazanç
Enerji verimli konveyör kayışlar sadece sağladığı enerji tasarrufu ile değil aynı zamanda kullanım ömürlerinin daha yüksek olması nedeniyle işletme maliyetlerinizi minimize eder. Kayışın sıklıkla değiştirilmesi gerekmediğinden daha kısa duruşlar ve dolayısıyla daha az bakım giderleriyle ciddi oranda finansal kazanç elde edebilirsiniz. Diğer taraftan bu kayışlar çevre dostu olduğu için daha az enerji kullanarak doğaya daha düşük karbon yayımı sağlayacaktır.

Özel emprenye tabakalı konveyör kayışlarımızla ne kadar enerji tasarrufu elde edebileceğinizi web sitemiz üzerinden siz kendiniz hesaplayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için lütfen dergimizin 12.sayfasında yer alan bölüme göz atın.

Çevre dostu konveyör kayışlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizi arayabilir ya da elektronik posta gönderebilirsiniz. Size en kısa zamanda ulaşacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit