Genişleyen yepyeni bir dünya

Geçtiğimiz Mayıs ayında Habasit, örneği daha önce görülmemiş bir firma içi eğitim etkinliğine ev sahipliği yaptı. 609 mm / 24" genişliğe kadar olan HabaSYNC® zaman kayışları ve 1830 mm / 72” genişliğe uzanan Cleandrive™ ürün grupları hakkında daha fazla bilgi edinmeleri amacıyla, bütün satış ve pazarlama ekiplerini bir araya getirdi.

Etkinlik iki ana tesiste gerçekleşti: İsviçre Reinach ve Almanya Eppertshausen. Sayısı 200'ü bulan katılımcılar her iki fabrikayı da gezme şansına sahip oldular ve tesisteki uzman ekiplerin kayış sistemlerindeki en son gelişmeler hakkında verdikleri konferansı dinlediler.

Kişisel bir yatırım
Hollanda'dan gelen müşteri yöneticisi Joris Reukers gördüklerinden oldukça etkilendi. Etkinliğin, firmanın temsil ettiği değerleri iyi yansıttığını düşünen Reukers şunları ifade etti:

"Burası bir aile şirketi ve insan bunu hissedebiliyor." Firmanın inisiyatifinden aldığı güç Reukers'i, dünyanın her yerinden ekipleri bir araya getirecek ve sadece eğitim amaçlı olmayan, aynı zamanda kişisel bağlantı fırsatları da yaratacak bir etkinlik için kaynak sağlama ve bunu organize etme konusunda motive etti.

Üretimin sahne arkası
Çalışanlar, her gün sattıkları ürünlerin ardında yatan prosesleri, keyfine de vararak yakından ve derinlemesine incelediler. Her iki fabrika gezimizde de katılımcılar, rengarenk bobinler halinde istiflenmiş kilometrelerce kayış malzemesinin depolandığı yüksek rafların altından geçtikleri, karmaşık ama titizlikle organize edilmiş bir üretim sistemi içinde gezdirildiler.

Tesislerin usta mühendisleri, adeta tur rehberi gibi hizmet verdiler ve her bir makineyi, arkadaş yakınlığı içinde anlattılar herkese. Meraklı katılımcılar, ellerine pek çok numune ürün alıp inceleyerek, çeşitli malzemelerin birbirinden farklı dokularını hissetme imkanı buldular.

Etkinlik sona erdiğindeyse katılımcılar, dünyanın farklı noktalarına dağılmak üzere bir kez daha ayrıldılar tesislerimizden. Uluslararası iletişimin çoğu zaman e-posta ve telefon görüşmeleri içinde sıkışıp kaldığı bir dünyada katılımcılar, sadece ürün bilgilerini geliştirdikleri değil, aynı zamanda bu bilgileri ileriye taşıyacak olan bağları da güçlendirdikleri bir firma deneyimini paylaşmış oldular. (ST)

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit