Konveyör bantlarının aksiyonla, macerayla ve gülünç denecek kadar güzel görünen insanlarla işi olmaz diyorsanız, bir daha düşünün. Heyecanla beklenen devam filmi Zoolander 2, Sting'den Willy Nelson'a, Kim Kardashian'dan Justin Bieber'a, Tommy Hilfiger'a ve Habasit'e, pek çok küçük sürpriz rollerle dolu; ancak Habasit'in filmdeki performansı her ne kadar önemli olsa da, kendisini fark etmek biraz zor.

İlk filmdeki günlerin on yıl sonrasına gidiyoruz; havalarından geçilmeyen ama altın çağlarını artık geride bırakmış iki erkek manken Derek Zoolander (Ben Stiller) ve Hansel (Owen Wilson), havaalanı karuselinin önünde, aynı valizi almaya çalışırken tekrar bir araya geliyorlar. Bu önemli karşılaşmayla heyecan da tırmanmaya başlıyor filmde; ikilimiz, dünyanın en güzel insanlarının öldürülmesini engellemeye çalışırken buluyorlar kendilerini.

Mankenlerin yeniden buluşmalarından kısa bir süre sonra rol sırası Habasit'in ürettiği bez takviyeli banta geliyor: Zoolander ve Hansel, hiç konuşmadan, düşünceye dalmış bir halde yürüyen bant üzerinde ilerliyorlar. Arkalarında bıraktıkları mankenlik dünyasına geri dönen ikili, durumu atlatmak için birbirlerine ve iyi görünümlerine güvenmek zorundalar.

Zoolander'ın ilk filmde, "Her şey ikinci sınıfa giderken başladı" diye bir sözü vardır. “Mısır gevreğimi yerken kaşığın içinden yansıyan görüntüme baktım ve dedim ki, Vay be, acayip bir şekilde yakışıklısın, belki bunu meslek olarak yapabilirsin."

"Neyi meslek olarak yapmak yani?" diye sorar. "Profesyonel bir yakışıklı olmak."

Hansel ve Derek Zoolander, ölü kariyerlerini yeniden canlandırmaya karar verirler; onları, çok değişmiş olan podyumların dünyasında, bir defile sahnesinde görürüz. Tül gibi dalgalanan mor elbisesiyle yerde yumuşacık süzülen mankeni seyrederlerken Hansel, "Yürümüyor, suyun üzerinde kayıyor sanki" diye fısıldar huşu içinde. Habasit bantları, Zoolander'in bir zamanlar dünyayı değiştiren o sahneyi diriltmeye çalıştığı gibi, ön planda yer alan podyumda, üzerinde tüm aksiyonun geçtiği platform olarak yeniden görünüyor filmde.

Konveyör bantları, Roma'da en ince ayrıntısına kadar hazırlanan film setine, dağıtım firması Esabelt tarafından tedarik edildi. Aslında, bantlarımızın Hollywood kameraları karşısına geçtiği ilk film bu değil. Ürünümüz 2012'de The Amazing Spider-Man filminde star performansı göstermişti. Bu sahnede kayışlarımız, bir örümcek besleme laboratuvarında zehirli yeşil şişeler taşıyordu.

Habasit'in hayranlık uyandıran son rolü için bir Oscar'dan söz edemiyoruz, ama kesin olan şu ki, o rol olmasaydı Zoolander 2 böyle olmazdı. İster zehir taşısın ister gerçekten çok güzel insanlar, Habasit'i filmlerin en can alıcı sahnelerinde öyküyü ileri doğru taşırken bulabilirsiniz. (ST)

Chiara Gobitti &
Sonja Strimitzer
Pazarlama

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit