Ceketin kolları çok kısa, pantolonun paçaları çok dar, bir de üzerine istediğiniz beden kalmamış. Hepimiz kendimizi böyle bir durumda bulmuşuzdur elbet. Ama Habasit işleri farklı yapıyor, kumaş takviyeli kayışları her müşteri için istenilen özelliklerde ayrı olarak üretiyor.

"Çok olması değil kaliteli olması önemli" Bu yaklaşım tekrar insanların aklına düşüyor. İhtiyaca özel üretim talebi giderek artmakta. Ismarlama takım elbiseyi yalnız James Bond değil pek çok kişinin giymesi gerekmez mi? Habasit işte bunu mümkün kılıyor. Her kumaş takviyeli kayış müşteriye özel olarak ve onun beklentisini tam olarak karşılayacak şekilde üretilir.

Ölçü alma
Özel üretimin en temelinde ideal malzemenin seçimi yatar. Temelin nasıl görüneceğine karar verildikten sonra, dört metreye varan genişlikteki rulolar halinde saklanan malzeme istenen en ve boya getirilmek üzere kesilir. Bu işlem terzinin müşteriden ölçü alma işlemine benzer.

İkisi birleşip teke düşer
Ölçüler ve malzeme belirlendikten ve her bir parça istenilen ölçülerde kesildikten sonra terzi bunları dikmeye başlar. Habasit'de biz buna birleştirme adımı diyoruz. Bu adımda iki uç birleştirme işleminden geçirilir. Her bir projenin ihtiyacına göre kayışlar açık uçlu sonsuz veya uçları hazırlanmış olarak, yani tesiste montaj edilecek şekilde teslim edilebilir. Birleştirme seçenekleri arasında thermofix, flexproof ve alın alına birleşime ek olarak farklı türlerde mekanik bağlayıcılar da sunulur. Çok büyük boyutlarda üretim dahi mümkündür. Uzunlamasına bağlantılar kayışların üretildikleri maksimum genişlikten daha da geniş, yani XXL boyutlarında üretime de olanak verir. Uygun yöntem kayış türüne, uygulama alanına ve müşteri isteklerine göre seçilir.

Ekleme dışında kumaş kayışların özel üretimi için farklı alternatifler de var. Ismarlama üretimin değeri en ufak ayrıntıya kadar özel dikkat gösterilmesindedir. Kumaşın tam uymasında küçük ama önemli fark bir araya getirmektir. Bu şekilde müşteriye ve faaliyet gösterdiği sektöre tam uygun basit bir kayış ortaya çıkar.

Kayıştan ısmarlama takım elbiseye giden yol
Bir terzi daha işe başlamadan, çoğu ham maddenin uzun bir yoldan taşınarak gelmesi gerekir. Bu yolculuğun bir bölümü Habasit kayışları üzerinde yapılır. Bazı yükler ise yükseklik farklarını aşmak zorundadır. Eğimli taşıma için kumaş takviyeli kayışlar üzerine tutucuı profiller yerleştirilir. Bu profiller ürünü içinde taşıyan bir tür raf işlevi görür. Kavrama işlevinin yanı sıra profiller kılavuz olarak veya ürünlerin kayıştan düşmesini önlemek için kenarlara yan duvar olarak da yerleştirilebilir. Farklı amaçlara özel profiller ve yan duvarlar sipariş verilebilir.

Ayrıca malzemenin kendisi, üzerinde delik açılarak veya kenar koruma eklenerek ayarlanabilir. Kayışın kumaş tabakaları arasına çok küçük metal plakalar yerleştirmek dahi mümkündür. Bazı üretim süreçlerinde bu plakalar algılama amaçlı kullanılabilir. Hareket halindeki bir uygulamada metal detektörü kayışı izler ve metal plakalardan birini algıladığında tetikleme yapar. Kayış durur ve ürün yerleştirilir. Ardından kayış bir sonraki metal plaka tetikleyene kadar tekrar hareket eder. Bu işlem ürünlerin doğru yerleştirmesine olanak verir.

Kumaş takviyeli kayışın geçtiği adımlar her ne olursa olsun, Habasit müşterilerin ihtiyacını tam olarak karşılamaya çabalar. (CW)

Sonja StrimitzerPazarlama

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit