HabaSYNC® zaman kayışı kaplamaları – Habasit pastasının üzerindeki krema

Pasta veya tatlı ısmarladığınızda önemli bir soruyla karşılaşabilirsiniz: "Kaymaklı mı kaymaksız mı?". Siz ister pastanın üzerine koyun ister kadayıfın, çoğu insan için esas tadı veren kaymaktır. Aynen HabaSYNC® gibi. Her Habasit zaman kayışının üzerinde kendi kaymağı, yani kaplaması var. Portföyünde 80'in üzerinde kaplama bulunan Habasit, her müşterinin özel talebini karşılayacak çözüme ve her sektöre uygun kaplamaya sahip.

Mühendislerimizin yaratıcılığı, en iyi uyumu bulmak yolunda hiçbir sınır tanımıyor. Sünger kauçuk kaplamaların tütün işleme fabrikalarında veya gıda sektörü için üretilen kaplamaların pencere camı üretim hatlarında kullanılması gibi, kaplamalar üretildikleri sektörden farklı uygulamalarda kullanılabilir. Ürün çok farklı müşteri taleplerini ve yeni koşulları karşılayacak özelliklerde üretilmiştir.

Her yıl portföyümüze yeni zaman kayışı kaplamaları ekliyoruz. Kaplamalar, diğer seçeneklerin yanı sıra bez takviyeli kayış malzemesinden de üretilebilir. Bu kaplamalar Habasit tarafından özel olarak HabaSYNC® için üretilmektedir.

İnovasyon ve atılım, yeni kayış ve kaplama malzemeleri geliştirmenin önemli ögeleridir. Ancak Habasit mevcut ürünlerini iyileştirmek için de kararlı şekilde çalışmakta. Burada hedef başarılı zaman kayışı tasarımlarını müşterilerin veya sektörlerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlamaktır. Bu yaklaşımın sonucu, bir ürün için tamamen yeni bir imalat sürecinin uygulamaya koyulduğu gıda sektöründeki özel bir inovasyon ürününde görülebilir.

Kapalı oluk
Zaman kayışlarının geleneksel üretim süreçlerinde dişler arasında küçük bir yarık oluşur. Bu küçük yarık "oluk" olarak adlandırılır. Bu kapalı oluk gıda kalitesinde Termoplastik Poliüretan (TPU) ile doldurularak gıda sektörü için bir ürün inovasyonu haline getirildi; şimdi yaş gıdalar kayışlar üzerinde sorunsuzca taşınıyor. Kapalı oluklu zaman kayışı artık daha iyi temizlenebilme özellikleri sergiliyor ve aralara bakteri ve nem girmesini önlüyor. TPU ürünümüz mikroplara dayanıklı, dişli tarafından aşınmaya iyi direniyor ve hidroliz, yağlar ve solventler karşısında dirençli.

Gıda sektöründe önlem almanın özel bir önemi vardır. Bu ilke doğrultusunda Habasit, kapalı oluk, kayış rengi seçimi ve benzeri ürün inovasyonları sayesinde önleyici tedbirler alıyor. Gıda sektöründe üretimin her aşamasında mavi renk tercih edilir. Bunun nedeni gayet basit: çok az gıdanın rengi mavidir. Mavi kayışlar ürünle iyi bir kontrast oluşturur, bu da foto sensör kullanan uygulamaların ihtiyaç duyduğu hassasiyeti ve doğruluğu destekler.

Tatlının üzerindeki kaymak
Gıda sektöründe tatlının üzerindeki kaymak asla unutulmamalıdır. İşte bu nedenle Habasit et işlemekten unlu mamul uygulamalarına kadar farklı özel ihtiyaçlara yönelik 20 adet zaman kayışı kaplaması sunmaktadır. Bu da pişirilen pastanın, hazırlanan tatlının üzerinde kaymağının da olacağı garantisini verir. (CW)

HabaSYNC® zaman kayışı kaplamaları

HabaSYNC® zaman kayışı kaplamaları

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit