Habasit'in gizemli kılıcı

Kral Arthur efsanesi, Arthur'un ve onun büyücü Merlin tarafından dövülen ve kocaman bir taşa saplanan kılıcı, Excalibur'un öyküsünü anlatır. Excalibur'u sadece geleceğin gerçek kralının taştan çekip çıkartabileceği dile getirilir bu öyküde. Pek çok ünlü şövalye ve soylu bu işin altından kalkamaz, sonunda kılıcı özgürleştiren Arthur olur, ki bu başarısı onu Britanya'nın gerçek kralı yapar.

Güzel de, plastik modüler kayışların bir kaya parçasında ne işi var diyeceksiniz. İlk bakışta hiç ilgisi yok. En azından görünüşte bir benzerlik yok aralarında. Arthur efsanesini bize çağrıştıran, üzerinde her gün gıda ürünlerinin işlem gördüğü, milimetre kalınlığında bağımsız modüllerden yapılmış bir kayışı açmaya çalışmak oldu. Hijyen gıda endüstrisinde önemli bir rol oynadığından, kayışlara etraflı bir temizlik işlemi uygulanması gerekiyor. Eskiden bu, plastik modüler kayışları açmak için alet yardımıyla pim sökme işlemi anlamına geliyordu.

Patentli çözüm

Kral Arthur efsanesi için Excalibur neyse, bizim için Habasit Saniclip o. Aradaki fark, Habasit Saniclip birleştirme sistemini açmak için gerçek kral olmanız gerekmemesi. Habasit Saniclip herkesi "Kral Arthur" yapıyor, deyim yerindeyse. Şöyle bir çektiğinizde plastik pim hemen serbest kalıyor ve kolayca çıkartılabiliyor. Kayışın arka yüzü bile artık kolayca temizlenebiliyor ve pim daha sonra yerine zahmetsizce yerleşiyor. Böylece kayış hızlı bir şekilde yeniden birleştiriliyor, makine kesinti süreleri minimuma iniyor. Kral Arthur ile Habasit arasındaki tek benzerlik, bu çıkarma işini başarabilenin sadece kendileri olması.

Habasit Saniclip sisteminin ne kadar kolay işlediğine göz atın

Temizlikten önce giderin

Uçaklarda olduğu gibi modüler kayışlarda da kirlenmeye açık küçük bölgeler ve boşluklar vardır. Bu durum kayışların modül yapılarından kaynaklanır. Bir uçak yerdeyken "Uçuştan önce giderin" uyarısı yapan kırmızı bayrak, uçağın hassas bölgelerini korumaya yöneliktir ve güvenli bir kalkış sağlar. Habasit Saniclip de benzer bir şey yapar; lekelenmeyi engellemez, ama sonrası için bir çözüm sunar. Bir bakıma güvenli kalkış garanti etmez, ama yumuşak bir iniş sağlar. (CW)

Habasit Saniclip sistemi, aşağıdaki modüler kayış tiplerine uygun tasarımlarda üretilmiştir:

0.3" serisi Micropitch: M0870, M0876, M0885
0.5" serisi: M1065, M1185
1" serisi: M2510, M2511, M2514 ve M2516

Daha fazla bilgi için lütfen broşürümüzü indirin “Habasit Saniclip – Temizliği Kolaylaştıran Sistem”: www.habasit.com/en/download.htm

Peter TodtPlastik Gereçler Ürün Müdürü

M2510 Habasit Saniclip Demo

Habasit Saniclip sisteminin ne kadar kolay işlediğine göz atın

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit