Bir üretim tesisinde üretim süreçlerinin olabildiğince verimli işlemesi önemlidir. Zaman ve para bakımından olduğu kadar çevreye yararları açısından da etkili olması şarttır. Üretimi optimize etmek için alabileceğiniz çok önlem var; bunların en kolayı da makine aksesuarlarını düzenli olarak kontrol etmek. Bu nedenle birkaç dakikanızı aşağıdaki önerilere ayırmanızı tavsiye ediyoruz:

Küçük ayrıntılar büyük farklar yaratır

Konveyör kayışları, üretim tesislerinde genellikle malzemeleri ve ürünleri bir yerden bir yere taşımak için kullanılır. Aşınma şeritleri ve kılavuzlar ise konveyör kayışı için kaydırıcı ve destek işlevi görürler. Bu aksesuarlar pek çok fayda sağlarlar; örneğin makinenin kusursuz bir çalışma düzeni içinde kalmasına yardımcı olurlar.

Kayışta aşınmayı azaltın, üretimde verimlilik artsın

Önemli aksesuarlar konveyör kayışının hizmet ömrünü uzatır; çünkü kayışın kendisinden çok aşınma şeritleri ve kılavuzlar eskir. Konveyör kayışınızı sık değiştirmenize gerek kalmaz, dolayısıyla işletim maliyetlerinden tasarruf edersiniz (aşınma şeritleri ve kılavuzlar konveyör kayışlarından çok daha az maliyetlidir). Sistem daha az kuvvetle çalıştırılabildiğinden, makinelerin daha üst modellere yükseltilmesi de önemli ölçüde enerji tasarrufu ve çevre sorumluluğu yolunda atılmış bir adım anlamına gelecektir.

Konveyör kayışınızın performansını arttırın, bakım işlemlerini azaltın

Biz Habasit'te, aşınma şeritleri ve kılavuzlar hakkında bilinmesi gereken her şeye sahibiz. Getirdiğimiz çözüme HabiPLAST adını veriyoruz.

Konveyör kayışınızın performansını arttırmak, bakımını azaltmak istiyorsanız sizin için en iyi seçenek bu. Ürünlerimiz kalıptan çıkarılmış, işlenmiş ve birleştirilmiş metal profillerden oluşmaktadır. Bu ürünler, özellikle plastik ve çelik zincirler ile plastik modüler bantlar, zaman kayışları ve yuvarlak kayışlar gibi ürün gruplarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. HabiPLAST­ birçok endüstride kullanılabilir: basım, ambalaj, yiyecek içecek, kağıt, ilaç, cam, kimya ve mekanik mühendislik.

Peki HabiPLAST'ı bu denli önemli kılan nedir? HabiPLAST molekül ağırlığı yüksek polietilenden yapılmıştır. Benzer ürünlerini genellikle PE500 kullanarak üreten rakiplerimizden farklı olarak biz HabiPLAST'da PE4000 kullanmaktayız. Yüksek molekül ağırlıklı polietilenin yıpranmaya karşı nitelikleri mükemmel, sürtünmesi düşük ve aşınma dayanımı yüksektir. Bu özelliklerinden dolayı HabiPLAST pek çok fayda sağlamaktadır.

Habasit, Polietilenin yanısıra Poliamit (PA), Polioksimetilen (POM), Polietilen tereftalat (PET), Politetrafloretilen (PTFE), Polivinilklorit (PVC) ve Polipropilen (PP) çözümleri de sunmaktadır.

HabiPLAST'ın faydaları

Bir üst seviyeye taşıyın

Bu da yeterli olmadığında Habasit'in başarıyı daha üst seviyeye taşıdığı bir ürünü var: HabiPLAST TriboPlus®. Modüler kayış ve zincirler için yeni nesil Polietilen kılavuzlar. Piyasaya yeni sürülen bu ürünün sıradışı nitelikleri, müşteriler için şimdiden yararlı sonuçlar vermeye başladı. TriboPlus® düşük sürtünme katsayısı ve yüksek aşınma dayanımı yönünden üstün bir performans sergiliyor, neredeyse sıfır aşınmayla sürtünmeyi ve enerji tüketimini P'ye kadar azaltıyor.

Ürün, uzun bir araştırma ve laboratuar testleri sürecinin sonunda ortaya çıktı ve yüksek üretkenlik kapasitesiyle ağır çalışma koşullarının altından başarıyla kalkıyor. HabiPLAST TriboPlus® özel ESD (Elektrostatik Boşalımlı) Polietilen ile beraber de tedarik edilebilir.

Tüm bu seçenekler, tesisinizde güvenilirliği optimum düzeye çıkartmanın kolay yolunu sunuyor size. İhtiyacınıza göre üretilmiş aşınma şeridi veya kılavuz mu lazım? Sorun değil. Sizin çizimlerinize ve malzeme seçiminize dayalı profiller de yapıyoruz. Küçük ayrıntılar büyük farklar yaratır. Daha fazla bilgi edinmek için bizimle bağlantı kurun!

HabiPLAST

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit