Viva Habasit Rocua!

İki birden iyidir. Rocua International başından beri bu mottoyu ilke edinmiş. 1994 yılında ikiz kardeşler tarafından kurulan firma, o zamandan bu yana satışlarını tutarlı bir biçimde her geçen yıl daha yukarılara taşımayı başarmış. Yirmi yıldır Meksika genelinde gayet iyi tanınan Victor ve Gustavo Rodriguez kardeşler, şimdi global düzeyde yeni aşamalar yapmak üzere Habasit ile ortaklığa girdi.

2016'da Habasit AG ve uzun zamandır birlikte çalıştığı dağıtım müşterisi Rocua International, yeni ve daha geniş kapsamlı bir firma oluşturmak amacıyla bir araya geldiler. “Viva Habasit, viva México, viva Habasit Rocua!” Habasit CEO'su Andrea Volpi, 9 Mart 2017'de Guadalajara'daki firma merkezinde yaptığı açılış konuşmasında böyle seslenmişti dinleyenlere. İspanyolcayı akıcı biçimde konuşan Volpi, Habasit Rocua çalışanlarını ağırladı ve haklı bir coşkuyla gelecekten söz etti.

Her iki firmanın da mevcut kuvvetleri üzerine inşa edilen Habasit Rocua, Guadalajara'daki merkez ofisi ve Meksika genelindeki dokuz ayrı tesisiyle, kayış sistemi ürünlerinin bir numaralı tedarikçisi olarak çıktı ülke sahnesine. Her türlü kayış sistemi uygulamasında yerel ve çok uluslu müşterilerin uluslararası destek yönünden artık özel bir yeri olacak.

Başarı ikiye katlanıyor

Habasit Rocua, değerleri birbiriyle çok iyi örtüşen iki firmanın doğal bir birleşimi sonucu ortaya çıktı. Rocua, kardeşler arasındaki güçlü bağı ifade eden bir isim: Rodriguez'in "Ro"su ile İspanyolca argoda "ikizler" anlamına gelen "Cua"nın birleştirilmesinden oluşmuş. Habasit de aile bağlarına dayalı bir firma; "Ha" Habegger'den, yani kurucuların adından geliyor. Her iki firma da isabetli bir ortaklığın gücünü iyi kavramış olmalı ki sözünü ettiğimiz ortak girişim Habasit Rocua oluşmuş.

Habasit, Rodriguez kardeşlerin ülke çapındaki uzmanlığına ve uzun yıllardır müşterilerle geliştirdiği ilişkilere çok değer veriyor. Gıda endüstrisinde çok güçlü bir biçimde yer edinmiş olan Rocua, ambalaj, tekstil, malzeme taşıma ve daha başka alanlarda da bilinen bir tedarikçi. Ülkenin her köşesine erişim olanakları bulunan firma, geniş kapsamlı stoğuyla hızlı ve güvenilir bir servis sunuyor. Habasit Rocua, Guadalajara'daki tüm siparişleri birleştirerek müşteri gereksinimine göre tasarlanmış plastik modüler kayışları hızla teslim edebiliyor –bölgedeki diğer büyük üreticilerde görülmeyen bir yaklaşım.

Habasit ile girdiği ortaklıktan sonra firmanın görüş alanı Meksika'yı aşarak, Nikaragua, Honduras, El Salvador, Panama, Costa Rica, Guatemala ve Belize gibi Orta Amerika ülkelerine uzanacak. Gerek yerel gerekse global düzeydeki müşteriler, firmanın büyümesinden fayda sağlayacaklar. Habasit Rocua için ikinin birden iyi olması basmakalıp bir laftan ibaret değil, o bunu zaten biliyor; tecrübeyle sabit. (ST)

Tim WaldnerGenel Müdür,
Habasit Kuzey Amerika

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit