Doğaltaş ve Tekstil
Furalarına Genel Bakış

Fuar organizasyonları firmalar için önemli bir iletişim platformu. Gerek yeni ürün ve teknolojileri tanıtmak gerekse yeni müşteri ve pazarlar kazanabilmek adına adeta özenle hazırlanılan bir seramoni niteliğinde. Geçtiğimiz Mart ve Nisan ayları farklı sektörlerde katıldığımız 2 fuar organizasyonuna şahit oldu.

Katıldığımız fuarların ilk ayağı olan ve İzmir’de organize edilen 24. Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarına olan ilgi her zamanki gibi çok büyüktü. Doğaltaş sektöründen uluslararası birçok üreticinin katıldığı fuar 4 gün boyunca birçok ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Makine teknolojisi ve sarf malzemelerinin de sergilendiği bu fuara bu sene 2. kez katılma fırsatına sahip olduk. Geçtiğimiz yıl ağırlıklı olarak mermer ve granit sektörüne yönelik ürünlerimizi sergilerken bu sene kuvars ve seramik sektörlerinde çeşitli uygulamalarda kullanılan ürünlerimize de yer verdik.

NVT-660

PNB-12EVTO

Mermer, granit ve kuvars

Özellikle mermer ve granit plaka parlatma makinaları için geliştirdiğimiz NVT-660­ kodlu konveyör bandımız bu sene de dikkatleri üzerine topladı. Yüzeyinde belirli aralıklarla birbirine ters yönde konumlanmış testere dişi profilinde olan 4 katlı ürünümüz ağır ve ebatlı plakaların parlatma prosesi esnasında yüzeye sıkıca tutunmasını ve kaymamasını garanti ediyor. 4 katlı ve güçlü karkas yapısı sayesinde çok uzun makinalarda bile plakalarınızın sorunsuz bir şekilde taşınarak homojen ve optimum bir şekilde parlatılmasını sağlıyor.

Kuvars üretiminde toz ve reçine taşıma hatlarında kullanılan ürünümüz PNB-12EVTO­ yüksek kimyasal direnci ve antistatik özellikleriyle ön plana çıkıyor. TPO (termoplastik poliolefin) yüzeyi sayesinde en agresif ve aşındırıcı kimyasallara karşı dayanıklı olan bu ürünümüz sektörde birçok kuvars plaka üreticisinin öncelikli tercihi haline geldi.

Seramik sektörüne farklı çözümler

Farklı uygulamalar ve ara prosesler sebebiyle en zengin ürün çeşitliliğini seramik sektöründe görüyoruz. Fırın çıkışı, kalibre, parlatma ve seramik dijital baskı gibi farklı uygulamalarda kullanılan PVC ve TPU esaslı konveyör bantlarımız seramik sektöründe hemen her ihtiyaca cevap verebilecek kalitede. Diğer taraftan ara transferlerde kullanılan yapıştırma kayışlar, polietilen sürtünme kızakları ve dişli kayışlar da fuarda ilgi gören başlıca ürünler arasındaydı.

Tolga Kaynak Satış Müdürü

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit