Taşıma hikayeleri

Highlights'ın güncel sayısı elinize ulaştıysa, taşıyıcı bantlar hakkında bir şeyler düşünmüş olmanız muhtemeldir ancak sektör dışında genellikle ilk akla gelen sohbet konusu bu değildir. Sadece özel bir ilgi alanı, bir fabrikada görmeyi beklediğimiz ancak özel hayatlarımızın bir parçası olarak göreceğimizi düşünmediğimiz bir donanım olduğuna inanılabilir. Değerini bildiğine inananlarımız bile, taşıyıcı bantlara her gün ne kadar bel bağladığımızı unutma eğilimi sergiler.

Gündelik eleman

Alarmınızın sesini duyduğunuz andan kahvenizin ilk yudumuna, tavaya kırdığınız yumurtaya, raftan aldığınız diş macununa kadar her aşamada, taşıyıcı bant, ister büyük ister küçük olsun, en rutin kullandığınız ürünlerin imalat sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Gündelik hayatın sürmesini sağlayan görünmez bir etken olmalarının yanı sıra, birçok görünür örnekleri de mevcuttur. Yerel süpermarkette aldığınız ürünleri kasanın bandına dizerken ya da bu ürünlerden aldığınız kalorileri bir koşu bandında yakarken, taşıyıcı bantlar kanıksadığımız nesneler haline gelmiştir. Her gün elimize para sayan sihirli makineler olan ATM'ler bile her banknotun cüzdanınıza güvenle ulaşmasını sağlamak için küçük bantlar kullanır.

Bir fabrika dışında bir taşıyıcı bantla karşılaştığınız oldu mu? Nerede ve hangi amaçla kullanıldığını bize bildirin – fotoğraflarınızı ve taşıma hikayelerinizi bizimle paylaşarak (highlights@habasit.com), bir ödül kazanın ve sonraki sayılarımızın birinde hikayenizi görün.

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit