Tekstil sektörünün buluşma noktası
– ITM 2018 Fuarı

Mermer fuarındaki tatlı yorgunluğu üzerimizden attıktan sonraki durağımız 14-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezin’de gerçekleşen ITM 2018 Fuar’ıydı. Bu sene 34.sü düzenlenen Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı tekstil sektörüne çözüm üreten çok sayıda makine ve sarf malzemesi tedarikçisiyle son kullanıcıları bir araya getirdi.

Habasit, tekstil sektörüne kayış ve konveyör bant üreten firmalar arasında dünya lideri konumunda yer alıyor. İplik, baskı, örme ve dokusuz yüzey gibi alt sektörlerde güç aktarma ve taşımanın dahil olduğu uygulamalara sayısız çözümler sunuyor.

Güvenilirlik ve performansta yeni referans

İplik makinelerinde tanjansiyel güç aktarma uygulamaları için geliştirdiğimiz yeni ürünümüz TC‑25EFQ bu fuarın parlayan yıldızıydı. Bu yeni ürün örnek uygulamalarda ve son derece zorlu iklim koşullarında bir yılı aşkın bir süre boyunca sahada kapsamlı olarak test edildi. TC‑25EFQ, özel olarak tasarlanmış güçlendirilmiş polyester kumaş ve iyileştirilmiş sıcaklık direncine sahip bağlama sistemi içeren bir termoplastik kayış gövdesinden oluşuyor.

Yeni kayışımız, yapıştırıcı içermeyen bir birleştirme yöntemine, olağanüstü ölçüsel stabiliteye ve esnemeye karşı mükemmel dayanıklılık özelliklerine sahiptir. Stabil iğ devri ve üstün kayış yolu takip etme özellikleriyle TC-25EFQ, uzun çalışma ömrünü ve en yüksek makine performansını garanti ediyor.

Baskı blanketinde ilk tercih

Standımızda öne çıkan ürünlerden bir diğeri de tekstil baskı sektöründe kullanılan baskı blanketiydi. Polyester ve kevlar kordlu karkas yapısıyla TPU malzemeden oluşan baskı blanketleri yüksek kalitesini global standartlara taşırken, kurulum kolaylığı, yüksek baskı hassasiyeti ve yüksek fayda/maliyet oranı gibi avantajları müşterileriyle buluşturuyor.

Numune baskı, film druck, rotasyon ve dijital baskı gibi farklı ihtiyaçlara özel çözümler sunuyor olmamız Habasit’i dünyanın önde gelen makine üreticileri ve son kullanıcılarında ilk tercih haline getiriyor.

İşlenecek ürün ister mermer levha isterse kumaş olsun, bu ürünleri nihai zarafete ulaştırmak için bir çok ara proseste konveyör kayış ihtiyacı olduğu aşikar. 70 yılı aşkın bir süredir global pazarlarda farklı sektörlerde edindiğimiz tecrübeyi kullanarak geliştirdiğimiz ürünlerle yeni fuarlarda birlikte olmayı ümit ediyoruz.

Tolga Kaynak Satış Müdürü

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit