Suda yürümek

Habasit kayışlarının hayvan krallığında pek çok beklenmedik kullanımı var. Daha önce konveyör bantlarının inekler için konforlu bir yatak olarak ve vahşi bir tilki için de oyun alanı olarak kullanıldığından bahsetmiştik. Fakar bu sefer Habasit’in, kendisini büyük küçük her türden köpekgille yoldaşlığa adamış Aqua Lupo firmasıyla yaptığı yenilikçi işbirliğine göz atacağız.

Her şeyin başı, firmanın kurucusu ve sahibi Dirk Thiele'nin kendi köpeğinin sağlık durumuyla ilgilenmesi ile alakalıydı. İnsanın en iyi dostunun köpek olduğunu ve dostuna mutlu ve sağlıklı bir yaşam sağlamak için yapabileceklerinde şaşılacak bir yan olmadığını söylüyorlar. Dirk Thiele için bu, kalçasından yaralı olan köpeğini su altı yürüme bandıyla tedavi ettirmek üzere sık sık veterinere götürmesi demekti.

Kısa bir süre sonra bu uygulamayı eve nasıl getireceğini düşünmeye başladı Bay Thiele. O günlerde piyasada köpek sahipleri için su altı yürüme bandı diye bir şey yoktu. Dirk Thiele bu ihtiyacı gördü ve Habasit ile yaptığı çalışma sonucunda köpek dostu bir çözüm çıktı ortaya.

https://www.youtube.com/watch?v=ndZtWJzwBTA

Evcil hayvanlar, köpekler ve kediler için geliştirilen bu bantlar çeşitli tedavilerde kullanılabilir. Kalça, omuz veya dirsek çıkıkları, kireçlenme veya ameliyat sonrası ortopedik rehabilitasyon bunlardan birkaçı. Suyun direnci hayvanın ağırlığını destekleyip duyarlı eklemleri korurken, kas etkinliğini de harekete geçiriyor. Köpeğin dışarıda yürümesinin yerini alamasa da, Dirk Thiele evde bu çeşit bir tedavinin uygulanmasının hayvanların sağlığının iyiye gitmesinde önemli ölçüde fark yaratacağına inanmakta.

Sağlık için bant koşulları

Böyle kendine özgü bir yürüme bandının gerektirdikleri oldukça spesifikti. Kayışın sürekli olarak suya dayanması gerekiyordu, ayrıca makaralarla yapılan düzenli gerdirme için yeterince alan yoktu. Buna karşılık Dirk Thiele çok esnek kayış gerektiren bir çevirme klapesi mekanizmasıyla ortaya çıktı. Dirk Thiele'ye yeterli esnekliğe sahip olan kayışı ancak Habasit sunabilirdi. Farklı esneklitke kayış tipleriyle birtakım testler yapıldıktan sonra ideal çözüm MAB‑02TXB ile bulundu.

Siyah yüzeyin üzerine sarı noktaların da lazerlenmesi gerekiyordu ki köpekler bandın hareket ettiğini görebilsin ve ani hareketle telaşlanmasınlar. (Başlangıçta fikir altın nokta yerine kemik resimleri kullanmaktı. Ama bu, köpeklerin kafasının karışmasına neden olabilir ve zaten zor olan tedaviyi güçleştirebilirdi.)

Aqua Lupo bünyesinde beş farklı boyutta ürün mevcut ve Dirk Thiele ürün grubunu genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. Thiele yürüme bantlarını özelleştiriyor ve her köpeğin ihtiyacına göre parametreleri ayarlıyor. En küçük boy, fazladan biraz daha egzersiz yapmak isteyecek atletik kediler için bile uygun.

Habasit köpekler için su altı sporuna uygun kayışlar üreteceğini hiç düşünmemişti ve bu, Habasit’in hayvanlar ya da başka bir şey için her müşterisinin ihtiyacına yönelik ürettiği çözümlere fazladan bir örnek daha. (ST)

http://www.aqua-lupo.com
Sonja StrimitzerPazarlama

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit