Gerçekten sonsuz

'Kullan-at' ürünler dünya genelinde giderek yaygınlaşıyor. Kameradan çatal bıçağa ve tek kullanımlık kontak lenslere kadar, görece yeni ürünleri çöpe atmak norm halini aldı, ama biz Habasit'te uzun vadeli sonuçlarla ilgileniyoruz. Mühendislerimiz, kolaylık ve kalitenin paralel gittiğine inanır, bu da uzun ömürlü ürünler geliştirmek anlamına geliyor.

Tamamen sonsuz olan zaman kayışları genellikle birleştirilmiş olanlardan iki kat daha güçlü ve bu sayede pek çok endüstride geniş ölçüde kullanılmakta. Güç aktarım kayışları hem kuvvet hem de hassasiyet isteyen uygulamalar için gerekli, ama herhangi bir konveyör sisteminin başarılı olması için hareket kesinliğinin kayış dayanıklılığı ile örtüşmesi gerekiyor.

Habasit kayışları uzun zamandır çeşitli diş aralıklarıyla üretiliyordu, ama bugüne dek özelleştirilmiş genişlikte yapılmamışlardı. Mühendisler standart genişlikten (16, 25, 32 veya 50 mm) farklı bir şeyler yapmak istediklerinde, kayışı gereken genişliğe göre kesmeleri, kenar üzerindeki teli çıkarmaları (ki ustalık ve zaman isteyen bir iştir) ve kayışın kenarını sıcak hava tabancasıyla eritip doğru konumunda kapatmaları gerekir. Ama homojen kenarlı mükemmel sonuç nadiren alınır.

Daha iyi bir yolu olmalı

Habasit bu soruna, özelleştirilebilir genişlikte esnek sonsuz kayışla çözüm getirdi. Homojen kenarlara sahip bu ürün bir ilk: İnovasyona dayalı, esnek, dilim şerit teknolojisiyle geliştirildi. Dilim şeritleri kayış genişliğini belirlemekle kalmıyor, delik gerektiren durumlarda tellerin herhangi bir yere bırakılabilmesine de imkan veriyor. Böylece teller arasına vida bile yerleştirilebiliyor.

Pürüzsüz, homojen kenarlar sayesinde saçaklanma olmuyor ve tel malzemesinin ürüne karışma tehlikesi bulunmuyor. Kayış kenarlarındaki tel tamamen TPU ile kaplı olduğundan ürünün tahmini ömrü de daha uzun oluyor ve zamanla hasar görme riski azalıyor.

Yeni, özelleştirilebilen esnek kayışlar, gıda ürünü taşıma kayışları dahil pek çok farklı aralık ve malzeme ile, ayrıca farklı türde teller ile (çelik, paslanmaz çelik, yüksek esneklikte çelik, aramit) üretiliyor ve çok küçük kasnak çaplarında veya aktarma sıkılıklarında çalışabilmeleri sağlanıyor. Mevcut maksimum standart genişlik 150 mm.

Daha fazla bilgi için videomuzu izleyin:
www.youtube.com/watch?v=dsUv1R0k9VQ

Sonsuz seçenekler

Bizim deneyimlerimize göre, uygulamaya elverişli doğru kayışın seçilmesi tekrarlanan bir süreç ile genelden özele gider. Hatve, dilim şeridi, renk, malzeme, tel ve benzeri unsurları kapsayan 8000'in üzerine farklı opsiyonla, mühendislerimiz gereksinimlerinize en iyi uyacak seçenekleri tanımlamak üzere yüksek düzeyde yapılandırılmış bir yaklaşımı benimserler.

Gereken minimum kayış genişliği en zorlu koşullara göre belirlenir. Tercihen, bir sonraki en büyük standart genişlik seçilir. Öte yandan, programlanabilir yeni tel konumlandırma üretim sürecimiz, en uygun maliyetli sonuçları almak üzere kayış genişliğini tamamen optimize edebilmemize olanak tanıyor.

Kalıcı Etki

Habasit'te bizim için, uygulamanın ayrıntılı bir biçimde anlaşılması ve analiz edilmesi, en zorlu uygulamalara bile uyum sağlayacak optimal çözümlere ulaşmanın ilk adımıdır. Beklenenden daha dayanıklı ürünler sunarak uzun ömürlü sonuçlar almak için çalışıyoruz.

Michał Lubos HabaSYNC® Zamanlama Kayışları Ürün Müdürü

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit