Fabrikalarda ve antrepolarda iç lojistik otomasyonu kalıcı olacak

Dijitalleşme ile yeni bir çağ geliyor. İnsan, robot ve teknoloji üçgeni arasındaki ilişkiler değişiyor. İç lojistikte, örneğin kolaboratif robotlar ve otonom mobil robotlar akıllı antrepolarda halihazırda insanlarla işbirliği yapıyor.

Otonom teknoloji, iç lojistik tedarikçisi Europa Systems tarafından Polonya’da başarılı bir şekilde geliştirildi ve uygulandı.

Europa Systems aile şirketi olarak çalışıyordu. Teftiş Kurulunun bugünlerde de hala üyesi olan, önceki CEO Krzysztof Marszałek, bu şirketi 20 yıl önce Batı Polonya'da kurdu. Ancak bu işletme şu an tamamen farklı bir ölçekte faaliyet gösteriyor. Modern üretim tesisi ve AR&GE birimi olan, 240'ın üzerinde mühendis ve teknik personel istihdam eden Europa Systems Avrupa'da iç lojistik için otomasyon sistemlerinin geliştirilmesinde ve tasarımında önde gelen aktörlerden biri olarak görülür.

Günümüzde, Europa Systems kolaboratif robotlara (ES Cobot) ve otonom teknolojiye (ES Smart) dayalı kapsamlı çözümler geliştiriyor ve tasarlıyor. Robotik uygulaması, Akıllı Antrepo konsepti ile uyumlu olan paket toplama süreçleri için yüksek verim ve esneklik teminatı veriyor.

Ancak bu kadarı yeterli değil. Europa Systems, Endüstri 4.0 ve Akıllı Antrepo ile ilgili konularda güçlü markasını oluşturma yolunda. Nisan 2019'da yeni CEO ve Başkan olarak görevlendirilen Marcin Tomkiewicz'in bu yönde ilerlemeyi seçmiş çünkü, bu onun işi. Endüstri 4.0 alanındaki uygulamaların birinci sınıf aktörleri olarak tanınan global şirketlerin bünyesinde önemli pozisyonlarda bulundu.

Ayrıca Europa Systems'ın mühendisleri, iç lojistik bilgi birikimlerini Otomasyon Entegrasyonu için kullanıyor. Polonyalı bu şirket, Habasit’in birinci sınıf bileşenlerini içeren bantlı konveyörlerin olduğu özelleştirilmiş otomatik konveyör sistemlerinin önde gelen üreticisidir.

“Kuruluşumuz, uyguladığımız yenilikçi çözümleri tanımlayan ve değerlendiren bir araştırma ve geliştirme merkezi barındırıyor. Şirketimizin tamamladığı her özelleştirilmiş tasarım, yenilikçiliği sayesinde farklıdır” ifadelerini kullanıyor Europa Systems CEO'su Marcin Tomkiewicz.

Her bir sistem tasarımı ilgili şirketin özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde isteğe göre uyarlanıyor. Konveyör sistemi, malzeme akış sistemine dahil edilmeli ve aynı zamanda taşınacak ürünlerin veya bileşenlerin türü dikkate alınmalı.

Habasit işbirliğiyle hazırlanan son videomuzu seyrederek iç lojistik otomasyonunun ne olduğu hakkında bilgi edinebilir ve bantlı konveyörün nasıl üretildiğini görebilirsiniz. Bu konveyör, mineral yünü taşımak için kullanılacaktır.

Video bağlantısı

“Şirketimizin tamamladığı her özelleştirilmiş tasarım, yenilikçiliği sayesinde farklıdır” ifadelerini kullanıyor Europa Systems CEO'su Marcin Tomkiewicz.

Teknoloji son derece hızlı bir şekilde değişiyor ve gelişiyor. Sanki neredeyse her gün yeni bir inovasyon ortaya çıkıyor gibi. Teknoloji, işlerin yönetilme şeklini de değiştirdi. Birçok insanın hedeflerine ulaşmasını ve daha önce hiç yapmadığı yeni şeyleri denemesini sağladı. İç lojistikte inovasyonun çevik olması, geleceğin e-ticareti ve perakende antrepo sektöründeki zorluklara yanıt vermesi gerekiyor. Europa Systems bunların farkında.

Dolayısıyla, belirli bir vizyon ile yeni bir büyüme stratejisi üzerinde çalışıyor: “Avrupa'da Çevik İç Lojistik Çözümünde ilk tercih edilen iş ortağı”.

10–12 Mart 2020 tarihlerinde Stuttgart Almanya'da gerçekleşecek LogiMAT 2020'de Europa Systems'ı ziyaret ederek iç lojistikteki inovasyonları kendi gözünüzle görmek için harika bir fırsata sahipsiniz. Postponed to March 2020


Europa Systems Hakkında

Europa Systems, önde gelen otomatikleştirilmiş iç lojistik sistemi üreticisi. Polonyalı şirket, kendi üretimi olan ürünlerin imalatını gerçekleştirmek için Avrupa'daki en gelişmiş tesislerden birine sahip. Ayrıca üretim, montaj ve servis alanlarında 240 mühendis, teknik eleman ve iyi eğitim almış uzman çalışan istihdam ediyor. 20 yılın üzerindeki deneyim ve 35 ülkedeki müşterileri için yürüttüğü birçok proje ile Europa Systems, şirket içi taşıma, antrepo süreçlerinin otomasyonu ve verimliliğinin artırılması konusunda tanınmış bir çözüm üreticisidir. Şirket Polonya’da, otomatik güdümlü araçların yanı sıra perakende konteynerler için temizlik robotları gibi yenilikçi ürünler ve palet & konteynerler için de otomatik depolar gibi sistem çözümlerinin tasarlandığı kendi araştırma ve geliştirme merkezlerine sahip. Europa Systems ürün yelpazesinin kapsamlılığı ile otomatik plaka depolama sistemlerini de sunuyor.

Europa Systems'ın müşterilerinden bazıları ise: REWE, Bridgestone, Michelin, Cisowianka, Carlsberg, Rockwool, Avery Dennison.

www.europasystems.com

sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit