İletişimde en iyiye ulaşmak

Bu sayıda sizi MO Pazarlama İletişimi Ekibimizin arkasındaki yüzlerle tanıştırmak isteriz. Uluslarası ticaret fuarlarına katılımdan kurumsal tasarıma, dijital medyadan kampanyalara ve Highlights'a kadar, bu ekibin işleriyle her gün karşılaşıyoruz. Bu sahne arkası ekibi, müşteriyle yüz yüze iletişimde bulunan yerel satış ve pazarlama ekipleriyle yakın işbirliği içinde ve Habasit'i tüm dünyada görünür kılıyor. Onların nasıl da tutkuyla hem çalışıp hem de eğlendiklerine bir bakalım:
Joanna Sliwinska Polonya'da Pazarlama İletişim Koordinatörü. Haziran 2018'den bu yana Habasit'de. Uluslararası ticaret fuarları ve medyadan sorumlu.


Zoru severim; hem işte hem de özel hayatımda. İşte, ayrınıtılı olarak her fuarı veya medya kampanyasını, özel hayatımdaysa, vaktimin büyük çoğunluğunu ayırdığım, bir sonraki triatlon, koşu, bisiklet yarışlarını detaylıca planlıyorum. Ama her fuar, her yarış farklı; ben de her biri için özgül planlama yapıyorum.

Şirketimiz için ticari fuarı organize etmek, dünyanın her yerinden insanlarla çalışma fırsatı sunuyor bana. ISM'ler, ürün müdürleri, fuar personeli,müteahhitler, stant ekipleriyle tanışmış oluyorum.

“Su üzerinde bile yürüyebilirsin; mucize biraz zaman ister” yaşam mottomdur.
Avusturya'da İletişim Uzmanı olarak görev yapan Sonja Strimitzer 2011'den beri Habasit'de. Highlights dergisinin baş editörü ve müşteri vakalarından sorumlu.


Avusturya Alplerinde büyümüş bir insan olarak kayak ve outdoor sporlarına çok düşkünüm. Arkadaşlarla vakit geçirmeyi de severim. İnsanların yaşantıları gerçekten çok ilgimi çekiyor. İş arkadaşlarımın ve müşterilerin, düşüncelerini benle paylaşmalarını, öykülerini güvenerek anlatmalarını ayrıcalık olarak görüyorum.

Highlights'ın yeni sayısını elime aldığım an benim için her zaman ödül gibi. Bu dergiyi hazırlarken aldığım zevki, umarım siz de okurken alırsınız.
Gabriela Laskowska, Polonya'da Pazarlama Üretim Koordinatörü. Habasit'de 2018'den beri çalışıyor. Şirketin tüm dünyaya dağıttığı ürün numuneleri ve promosyon malzemelerinin yönetiminden sorumlu.


En çok değer verdiğim şey takım çalışmasıdır. Kısa bir beyin fırtınasından sonra hep birlikte işe koyuluruz. En iyi sonuçları alabilmek için sürecin her aşamasında birbirimizi destekleriz. İşten sonra bütün zamanımı salon dansına ayırıyorum; mükemmele ulaşmak için o da aynı özveriyi istiyor.

Nesneler yaratma sürecini çok seviyorum; fikir aşamasından nihai ürüne kadar… Ve düşüncelerin dünyada nasıl biçim aldığını görmeyi de…
Maciej Gajda. Polonya'da Pazar Lansman Koordinatörü. Habasit'e taze kan! piyasa çıkış faaliyetlerinin farklı bölümlerle uyumlu hale gelmesinden, iletişim paketlerinin geliştirilmesi ve desteklenmesinden sorumlu.


İş dışında takım sporu yapmak hoşuma gidiyor, mesela voleybol. Ama bisiklet ve tenis gibi sporları da severim. Verimli işbirliklerine gerçekten değer veririm. Farklı ekiplerin işlerini görmek pek çok farklı bakış açısı hakkında fikir edinme fırsatı sunuyor insana.

Bence şirketimizin başarısı bünyesindeki insanlarından geliyor. Sinerji sayesinde harika sonuçlara ulaşabiliyoruz ve bunu görmek beni çok etkiliyor.
Anna Marcol 2017'den bu yana Habasit'de Pazarlama İletişimi Yöneticisi. MarCom ekibinin projelerini o denetliyor.


Gezmeye meraklıyım ben; yeni yerler keşfetmeyi, kültürleri, insanları tanımayı seviyorum. Seyahat harika bir öğrenme deneyimi benim için. Her seyahatten, gerek özel gerekse profesyonel hayatıma katkı sunan taptaze fikirlerle dönüyorum.

İletişim konusunda tutkuluyum, özellikle bu dijital devirde değer sunmakta ve dikkat çekmek anlamında. Global bir ekip olarak dünya çapından iş arkadaşları ile çalışma fırsatımız var ve ben bunca yaratıcı fikre sahip iş birliği ruhu ile çalışan bir ekibin parçası olmaktan gurur duyuyorum.
Danuta Gola. Polonya'da Görsel İletişim Uzmanı ve 2016'dan beri Habasit'de. Kurumsal kimlik ve Habasit markasının grafiklerindeki devamlı görsel yapı onun sorumluluğunda.


Grafik tasarımı yaparak dünya genelinde iş arkadaşlarıma destek veriyorum. Markanın görsel temsili ilgili ve baskı prodüksiyonuna dair bilgilerimi paylaşıyorum.

Boş zamanlarımda da ilgileniyorum görsel anlatımla; tutluku bir manzara fotoğrafçısıyım.Artur Romanczyk

Artur Romańczyk. Polonya'da Görsel İletişim Uzmanı, 2016'dan beri Habasit'de.


Doğadan ilham alacak çok şey bulurum. Tam bir hayvanseverim. Özellikle dört ayaklı haylazıma çok düşkünüm.

Yaptığım işi seviyorum; hayatının büyük bölümünü grafik tasarıma adamış biriyim. Üniversitede edindiğim bilgiyi profesyonel deneyimle birleştirerek zor işlere çözümler getirebiliyorum. Gördüğünüz Habasit broşür ve kartvizitlerinin çoğu benim tarafımdan dizayn edildi.
İçerik Pazarlama Koordinatörü Susan Dijkhuizen Hollanda'da yerleşik olarak bulunuyor ve Habasit Uzman Blog'undan sorumlu.


İçerik ve dijital pazarlama işini çok seviyor, profesyonel uluslararası MarCom ekibinin parçası olmaktan keyif alıyorum ve dünya çapındaki satış organizasyonumuzu destekliyorum. Yeni teknolojiler keşfetmek, bir şeyi yapmanın farklı yollarını bulmak beni cezbediyor. Bunun için de pazardaki son trendleri sürekli takip ediyorum.

Boş vakitlerimde ise 5 yaşındaki oğlumla zaman geçiriyor, yoga yapıyor ve müzik dinliyorum. Seyahat etmeye ve başka kültürleri tanımaya da çok meraklıyımdır ayrıca.


Chiara Gobitti 2015'den bu yana Habasit'de Dijital Pazarlama Uzmanı. İtalya'da oturuyor ve sıkı bir çay tiryakisi. Bu günlerde web sitesi projesi ve Sosyal Medya işleri ondan soruluyor.


Dürüst ve olduğu gibi davranan biriyimdir. Mücadeleyi, yaratıcılığı severim. Dile merakımdan ötürü çok kültürlü ortamda yapılan işe farklı bir heyecan duyarım.

“Meraklı bir insan olarak, benden web sitesi üzerinde çalışmam istendiğinde hemen kabul ettim; kendimle rekabet etmek için fırsat saydım bunu. Basit bir iş değil, ama MarCom Ekibinin yardımıyla her şey daha kolay ve daha keyifli.“
2017'den bu yana ABD Habasit'de ve Web Sitesi Proje Asistanı/İçerik Koordinatörü olarak çalışan Kim-An Phan, Habasit'in web sayfalarının oluşturulması ve koordine edilmesinden sorumlu.


Burada, Habasit'de olmak bana takım çalışması hakkında çok şey öğretti. Ekibimizdeki sinerjinin ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Çalışmamız, her çalışanın uyumlu bir şekilde yaratıcı katkısı ve vizyonundan ileri geliyor, tıpkı notaların piyanoda güzel bir şarkı için senkronize olması gibi.

Çalışmamızın geliştiğini ve sonuç verdiğini görmek beni heyecanlandırıyor, çünkü çabamızın buna değdiğini gösteriyor. Tam da web sitesinde deneyimlediğim şey aslında; çalışmamın ürüne dönüştüğünü ve bunun da şirket ve insanları üzerinde yarattığı etkiyi görmek.sayfa yükleniyor

lütfen bekleyiniz...

HIGHLIGHTS / Arşiv

HABASIT HIGHLIGHTS / select location

Habasit